Płytki

Dopadł mnie ów temat płytki,
Lepiej późno? Lepiej wcale!
Umywalki, farby, płytki,
Dziś po prostu zwariowałem:
Od rana po składach,
Wycenić… poskładać…
Czy jest na to sposób szybki?

Niedługo wyprowadzam się do nowego domu. Problem w tym, że trzeba go wykończyć i kupić dosłownie wszystko. Nie znoszę tematów remontowych. No ale niestety, kupiłem sobie domek, jestem mężczyzną, a wszyscy mężczyźni podobno powinni udawać, że są robolami. Nie wiem dlaczego. Któregoś dnia zwolniłem się z pracy na cały dzień, wyłącznie po to, by jeździć po składach budowlanych. Więc dla zachowania zdrowia umysłowego, jeżdżąc, układałem w głowie ten wierszyk.

IMG_0712

Krótko mówiąc, dopadło mnie. Stałem się budowlańcem wybierającym płytki. Skręca mnie na samo to słowo – wszyscy mówią tylko o płytkach! Kiedy komukolwiek mówię, że wybudowali mi dom, zawsze słyszę: no to teraz szukasz płytek. Tak jakby nie było nic innego! Halo, proszę państwa, płytki to jakiś ułamek tego wszystkiego, co muszę kupić i zamontować. Kuchnia jest ważniejsza niż płytki. Kibel chociaż jeden. Wanna. Balustrada na schodach, żeby moje dzieci nie rozbiły łbów. Drzwi wraz z futrynami. TO jest istotne, a nie płytki. Te cholerne, obrzydliwe kawałki złośliwej ceramiki. Całą duszą ich nie cierpię, na szczęście moja żona tak samo.

Po ośmiu godzinach spędzonych w castoramach, leroyach i miliardzie pomniejszych podmiotów tego typu, wychodzi mi to bokiem. Pod koniec dnia postanawiam, że mój wierszyk będzie brzmiał tak:

Dopadł mnie ów temat płytki,
Lepiej późno? Lepiej wcale!
Umywalki! Farby! Płytki!!!
Decyduję: zwariowałem.
By rąk nie rozkładać,
I nic nie postradać,
Zwycięża plan, aby się wykpić.

2 uwagi do wpisu “Płytki

Podoba Ci się? Nie? Napisz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s