All you need is love #1

To niezbyt oryginalne, przyznaję. Ale co zrobić, jeśli jest prawdziwe? Wszystko, co nam w życiu potrzebne, to miłość. No i proszę, odkryłem Amerykę.

allyouneedislove_A3

Kolumb, jak wiemy, odkrył Amerykę,
Historia wspomina go czule.
Jam odkrył więcej, odkrywszy Monikę,
Bo naraz obydwie półkule.

W oryginale autor odkrywał półkule Ludwiki, ale to nieistotne. Ten zabawny czterowierszyk stworzył Jan Sztaudynger – pisarz i poeta działający w pierwszej połowie XX wieku. Okazuje się, że jest on kopalnią mniej lub bardziej sprośnych aforyzmów. Doskonale mi tutaj pasuje!

Rzekła lilia do motyla:
Nikt nie patrzy, niech pan zapyla!

Codziennie odkrywam wszystkie półkule uczuć dzięki mojej cudownej żonie Mo. Nie mam pojęcia, jak można kochać kobietę przez dziesięć lat bez przerwy. Podejrzewam, że już dawno się nienawidzimy, tyle że jakoś dobrze nam z tym. Co chwila łapiemy się na tym, że myślimy o tym samym. Oboje uważamy, że najbardziej romantyczny tekst świata wypowiada król Julian w trzecim „Madagaskarze”: Nieważne czym śmierdzisz ty, ani czym śmierdzę ja, ważne, że śmierdzimy razem. – mówi do swojej ukochanej niedźwiedzicy. To zdanie jest nie tylko głupie, ale i bezsensowe, a mimo to wzrusza i mnie, i moją żonę. Może dlatego tak dobrze się rozumiemy?

Kiedy stworzył Bóg Adama,
On zapytał się: a dama?

Niedawno miałem urodziny. Jęczałem z tego powodu okrutnie, ale to był naprawdę miły dzień. Postanowiłem wykorzystać jedyną okazję, kiedy żona nie mogła mi niczego zabronić i dokonałem najważniejszego zakupu do nowego domu. Kanapa? Lodówka? Łóżko? No błagam, przecież to oczywiste: nabyłem nowy system audio. Jestem niewypowiedzianie dumny z tego braku rozsądku. Po prostu wiem, że nigdy później bym tego nie zrobił. Naprawdę nie wiedziałem, że teraz robią takie cacka, które podczas odtwarzania muzyki korzystają z sieci wifi. Pracuję w firmie pełnej audiofili, dla których to czysta zbrodnia, ale mam to gdzieś. Całą muzykę mam w plikach! To był naprawdę cudowny prezent. Gdy uruchomiłem sprzęt, Mo wykonała dla mnie seksowny taniec w towarzystwie głośnej muzyki. Czy ten dzień mógłby skończyć się lepiej?

Żaden magnes tak nie działa,
Jak magnes pięknego ciała.

CDN

Cytaty pochodzą z dzieł Jana Sztaudyngera (1904-1970)

4 uwagi do wpisu “All you need is love #1

Podoba Ci się? Nie? Napisz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s