Techniki aktorskie #7. Talent

Z okazji wakacji postanowiłem przypomnieć sobie najważniejsze rzeczy, których nauczyłem się w szkole aktorskiej. Składniki, które razem tworzą aktora i przy okazji bardzo pozytywnie wpływają na codzienne życie.

Talent… No właśnie. Wszystkie wcześniej wymienione ćwiczenia i techniki nawet poprawnie wykorzystane na niewiele się zdadzą, jeśli nie masz talentu. Aktor, który skończył akademię teatralną, staje się magistrem sztuki, ale to wciąż nie robi z niego artysty. Artystą będzie tylko, jeśli się artystą urodził. I to jest piękne! Nie każdy może być aktorem. Pewnie podobnie jest z wieloma innymi zawodami. Nie będziesz genialnym kucharzem bez talentu, choćbyś spędził lata w najlepszych szkołach kulinarnych i dysponował ogromną wiedzą oraz odpowiednimi wynikami badania kału. Gdy się nad tym zastanawiam, dochodzę do wniosku, że talent w ogóle przydaje się w zwykłym życiu. Jakikolwiek talent, warto go mieć.

Krótko mówiąc: technik można się nauczyć, ale aktorem/kucharzem/muzykiem naprawdę jest się w środku. Czasem niewiele różni prawdziwego artystę od dobrego rzemieślnika.

4 uwagi do wpisu “Techniki aktorskie #7. Talent

  1. a tu się akurat nie zgodzę 😉 talent to potencjał, coś co nam ułatwia zadanie, dzięki niemu szybciej przyswajamy sobie pewne rzeczy, ale tylko ciężka praca się liczy 🙂 miałam koleżankę, która nie rozumiała matematyki, miała same dwóje, w pewnym momencie wzięła się za siebie mama ją zapisała na korki, sama się uczyła i została 5 uczennicą! Nawet zaczęła studiować kierunek matematyczny 😉 gdyby się nie wzięła za siebie dalej nie potrafiłaby liczyć 😉 Wszyscy możemy robić wszystko, liczy się ile wysiłku w naukę włożymy 🙂

    Polubienie

Podoba Ci się? Nie? Napisz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s