Sennik wyśmiennik

Śniło mi się, że przechodziłem resocjalizację. Nie wiem co przeskrobałem, ale mogło to być coś strasznego, bo ośrodek prowadziły siostry zakonne. Jednak same zajęcia mi się podobały. Siostry zbierały nas wszystkich w sali z fortepianem i musieliśmy wspólnie śpiewać gospelowy numer „Shine a light” Rolling Stonesów.

Niemal codziennie budzę się z jakąś muzyką w głowie. Często mnie to zaskakuje, bo ni z gruchy ni z pietruchy śpiewa mi się jakiś utwór, którego nie słyszałem pół wieku, a i tak nie słuchałem go jakoś specjalnie często. Tak było, kiedy po przebudzeniu śpiewał mi w głowie Elton John: „Nakita you’ll never know…”. Akurat Stonesi nie zdziwili mnie wcale. Znam na pamięć wszystkie ich płyty, więc „Shine a light” mi pasowało, ale tego dnia obudziłem się zlany zimnym potem.

Siostry zakonne?? Wstałem zestresowany jakbym szedł na ścięcie.

Postanowiłem poradzić się internetów. Samo to już jest zabawne – poradzić się anonimowej pustki, w której paru facetów zarabia dobre pieniądze, gdy ktoś widzi to, co tam umieszczą (no chyba że piszą nikomu niepotrzebne blogi). Jak się możecie domyślić, istnieje mnóstwo stron „wyjaśniających znaczenie snów”. Wróżbita Maciej, przepowiednie z fusów i inne tego typu zjawiska przepełniają mnie śmiechem, zaś moje użycie kart kończy się na remiku z Mo. Nie muszę więc dodawać, że pierwszy raz miałem styczność z internetowymi poradnikami tego typu. Charakteryzują się one gównianym layoutem, z reguły w tonacji niebieskiej, z obrzydliwymi czcionkami udającymi pismo, obowiązkowo w kolorze złotym. Obligatoryjnym ornamentem jest gwiazda. Portale te – w domenie najczęściej występuje słowo „sennik”, cokolwiek to znaczy – są wyjątkowo wyczerpujące i pomocne. Problem w tym, że każdy tłumaczy sen o zakonnicach inaczej.

Postanowiłem więc stworzyć własny sennik wyśmiennik. Starts right now. Otóż układ gwiazd mówi, że interpretacja snu o zakonnicach zależy od tego, kto interpretuje. Oraz od tego, ile interpretujący przytula za interpretację. Ponieważ ja nic nie przytulam, interpretuję tak: sen o zakonnicach kompletnie nic nie znaczy, ponadto mam to w dupie.

Jennifer Lawrence
Źródło: inspiringwallpapers.net

8 uwag do wpisu “Sennik wyśmiennik

 1. Zaufałem sobie, i resocjalizację siebie przeprowadziłem sam na własnym organiżmie- efekt dodatni ! Zakonnice- to Mnie pobudziło, raczej Moje skupienie się na tym temacie- Siostrzyczki …

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ten weekend był jakiś wyjątkowy jeśli chodzi o sny. Z kim byś nie porozmawiał, to każdy miał porąbane nocne mary. Mi, na ten przykład, śniło się, że zjadłem swojego psa, a ja przecież nawet nie mam psa!…a może „już” nie mam?
  Tak czy owak całą niedzielę makabrycznie mi sie odbijało, mimo tego, że był gotowany.

  Polubione przez 1 osoba

 3. „Niemal codziennie budzę się z jakąś muzyką w głowie”
  mam to samo
  tylko zawsze polskie piosenki słyszę

  W moim prehistorycznym senniku
  zakonnica – zmiany
  albo znajdziesz dobrych przyjaciół

  Polubione przez 1 osoba

Podoba Ci się? Nie? Napisz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s