B. F. S.

Znacie taki skrót MILF? Każdy zna. Chodzi o niemłodą, a seksowną kobietę. Polska wersja brzmi jak w tytule, tłumaczenie zaś zostawię sobie na koniec.

Jakiś czas temu oglądałem cudny film Fading Gigolo z całą plejadą gwiazd. Po naszemu ten film nazywa się chyba Casanova po przejściach. Czyli jak to z polskimi tytułami bywa: przegadany, ciężki, mało seksowny językowo. Scenariusz napisał, film wyreżyserował i główną rolę zagrał cudny John Turturro – etatowy aktor braci Coen. Pamiętacie mistrzowskiego Jesusa z Big Lebowskiego? Tutaj ten aktor gra skrajnie inaczej. Fioravante jest spokojny, elegancki, kulturalny i ma artystyczną pracę: jest kwiaciarzem. Otóż jego przyjaciel grany przez niezawodnego Woody’ego Allena wpada na pomysł, by napuścić go na bogatą i piękną kobietę po czterdziestce (graną przez Sharon Stone). Po czym uznaje, że to znakomity biznes. Można z krzesła spaść, gdy Allen przekonuje Turturro do podjęcia żygolackiej roboty, a ten drugi ze stoickim spokojem słucha i ma na końcu języka jedno słowo. Czy będzie to „odpierdol się” czy „no dobra, spróbuję”? Umarłem ze śmiechu. W końcu Fioravante daje się namówić, bo można zarobić, nikomu krzywdy to nie robi (chwilowo jest samotny), no i można spełnić dobry uczynek uszczęśliwiając zawiedzione życiem piękności. Słabe? Spodobało mi się, czym zdegustowałem Mo. Mało powiedziane – miałem szlaban przez parę dni.

Tak jakby sama była lepsza. Gdyby tylko miała taką możliwość, puściłaby się z Johnem Bon Jovim lub Orlando Bloomem. Bloom przynajmniej nie jest tak stary jak Bon Jovi. Jest taka scena w Władcy pierścienic, kiedy w Rivendell formuje się drużyna pierścienia. Frodo właśnie powiedział, że zaniesie pierścień do Mordoru, Gandalf już posmutniał zrozumiawszy, że los się wypełnia. Nastaje chwila emocjonalnej ciszy. Wtedy Aragorn wstaje oferując Frodowi pomoc. Po nim to samo robi Legolas, zaś my parskamy wtedy śmiechem. Bo gdy pierwszy raz wspólnie oglądaliśmy ten film, sekwencja brzmiała tak:
Aragorn: Masz mój miecz.
Legolas: I mój łuk.
Mo: Mmmmmmja też chcę twój łuk!

Zostawmy chwilowo moją żonę z jej dziwnymi marzeniami i wróćmy do luksusowego żigolaka Turturro. Ja też mógłbym tak. Uwielbiam kobiety, a eleganckie podstarzałe babki potrafią być cudowne nie tylko swoim doświadczeniem i niechęcią do zobowiązań, ale także wewnętrznym seksem. Elegancka kobieta niewiele traci z wiekiem, a dużo zyskuje. Już wie, że faceci wykazują się tylko w pierwszych chwilach związku i że generalnie nie należy od nich zbyt dużo oczekiwać. Przy tym nie ma podejścia księżniczki, jakie miewają gówniary, a jednocześnie nie przyjmie czegoś poniżej jej poziomu. Jak z wszystkimi kobietami, należy się wobec takiej bardzo postarać, by jej wykazać, jak wiele jest warta. Różnica polega na tym, że doświadczona kobieta potrafi te starania docenić.

Mógłbym tak jak Fioravante odwiedzać piękne bogolki, zasypywać je kwiatami, przygotowywać im pachnące kąpiele, masować do woli, patrzeć im prosto w oczy, trochę mówić i przede wszystkim dużo słuchać. Słuchać cierpliwie i bez przerwy, nie okazując ani grama znużenia. To jedyne, czego dojrzała kobieta naprawdę potrzebuje.

Nasz Gigolo w końcu składa wymówienie swojemu alfonsowi. Pewnie długo by nie uciągnął takiej roboty – to normalny, inteligentny i pełen życiowej mądrości facet. Ale powodem zmian jest oczywiście kobieta, urocza Żydówka grana przez Vanessę Paradis. Piękna i wartościowa, lecz zamknięta w sobie z powodu wychowania i wewnętrznych blokad. On pomaga jej się otworzyć, przez co zyskuje nie tylko ona, ale i on sam. Wykorzystuje wszystkie swoje żigolackie umiejętności, by dopieścić kobietę, zadbać o nią, sprawić by czuła się w jego towarzystwie jak bogini, a następnie utrzymać ten stan. Też chciałbym to umieć. Chciałbym dać odczuć mojej ukochanej, że jest najważniejsza na świecie i bez niej nie da się żyć. Chciałbym umieć sprawić, by czuła to codziennie, w każdej sekundzie. Moja droga, piękna, mądra Mo. Moja BFS. Bardzo Fajna Starucha.

Mo

15 uwag do wpisu “B. F. S.

  1. Czyli jesteś naukowcem a Twoja prywatna BFS jest Twoim obiektem badań a nawet doświadczeń. Hmm… na to jest chyba paragraf 😉

    Polubione przez 1 osoba

Podoba Ci się? Nie? Napisz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s